Ale nie ma zakazu wcześniejszej dystrybucji i szczepień.”

Ale nie ma zakazu wcześniejszej dystrybucji i szczepień.”

„Nie będziemy ułatwiać wyjścia z tej pandemii” – mówi szef CDC

Walensky powiedział, że podczas gdy Stany Zjednoczone wprowadzają zastrzyki przypominające, urzędnicy w dalszym ciągu skupiają się na podawaniu zastrzyków w ramiona osobom nieszczepionym. Trzech na czterech Amerykanów w wieku 12 lat i starszych otrzymało obecnie co najmniej jedną szczepionkę, a w USA podaje się około 800 000 szczepień dziennie – twierdzi Zients.

„Nie będziemy ułatwiać wyjścia z tej pandemii. Zakażenia wśród niezaszczepionych osób w dalszym ciągu napędzają tę pandemię” – powiedział Walensky.

Walensky powiedział, że istnieje „bardzo mało danych” wskazujących, że szczepionka przypominająca zmniejszy zdolność przenoszenia się wirusa „szczególnie w kontekście wariantu delta”.

Sonda: Zaledwie 37% nieszczepionych dorosłych uważa, że ​​COVID-19 stanowi główne zagrożenie dla zdrowia publicznego

Jak wynika z nowego sondażu Pew Research Center opublikowanego w piątek, nie więcej niż czterech na dziesięciu nieszczepionych dorosłych postrzega Covid-19 jako główne zagrożenie dla zdrowia publicznego lub osobistego.

Firma Pew przeprowadziła ankietę w dniach 23–29 sierpnia i odkryła, że ​​wśród dorosłych, którzy nie zostali zaszczepieni, ryzyko, że Covid-19 jest głównym zagrożeniem dla zdrowia populacji USA, jest o około połowę mniejsze w porównaniu z osobami, które otrzymały co najmniej jedną dawkę szczepionki.

Około 70% zaszczepionych osób twierdzi, że COVID-19 stanowi główne zagrożenie dla zdrowia publicznego, a 35% twierdzi, że jest to główne zagrożenie dla zdrowia osobistego. Wśród osób nieszczepionych 37% uważa, że ​​COVID-19 stanowi główne zagrożenie dla zdrowia publicznego, a 21% twierdzi, że stanowi główne zagrożenie dla zdrowia osobistego.

Prezydent Republiki Południowej Afryki: Globalna dystrybucja szczepionek „jest aktem oskarżenia przeciwko ludzkości”

Nierówność w dystrybucji szczepionek przeciwko Covid-19 stała się w tym tygodniu jeszcze bardziej widoczna, gdy wiele krajów afrykańskich, których populacja ma niewielki dostęp do szczepionek ratujących życie, stanęło na podium, aby przemawiać na dorocznym spotkaniu światowych przywódców ONZ.

Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa w przemówieniu za pośrednictwem łącza wideo wezwał państwa członkowskie ONZ do poparcia propozycji tymczasowego zrzeczenia się niektórych praw własności intelektualnej ustanowionych przez Światową Organizację Handlu, aby umożliwić większej liczbie krajów, zwłaszcza krajom o niskich i średnich dochodach, wytwarzanie wirusa Covid-19. 19 szczepionek.

„To oskarżenie dla ludzkości, że ponad 82% dawek szczepionek na świecie zostało zakupionych przez kraje bogate, a mniej niż 1% trafiło do krajów o niskich dochodach” – stwierdził.

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Izrael należą do krajów, które stosują dopalacze lub ogłosiły takie plany. Prezydent Namibii, Hage Geingob, nazwał to „szczepionkowym apartheidem”.

– Stowarzyszenie prasy

Wisconsin zgłasza więcej przypadków Covid-19 u dzieci niż w jakiejkolwiek innej grupie wiekowej

Do tej pory w tym tygodniu ponad 1100 osób poniżej 18 roku życia w Wisconsin uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Według danych Departamentu Służby Zdrowia to więcej niż w przypadku jakiejkolwiek innej grupy wiekowej.

W zeszłym tygodniu wynik pozytywny uzyskało 4686 osób poniżej 18 roku życia – ponad dwukrotnie więcej niż w jakiejkolwiek innej grupie wiekowej. W rzeczywistości od tygodnia rozpoczynającego się 8 sierpnia u dzieci co tydzień diagnozuje się więcej przypadków niż w jakiejkolwiek innej grupie.

Szpital Dziecięcy w Wisconsin w dalszym ciągu odnotowuje wzrost liczby dzieci przebywających w szpitalu, które uzyskują pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, ale większość z nich nie ma objawów, chyba że mają choroby współistniejące.

Od początku pandemii w stanie Wisconsin odnotowano trzy zgony osób w wieku 19 lat i młodszych. Przeczytaj więcej tutaj.

– Drake Bentley, Strażnik Dziennika Milwaukee

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom podało, że zdecydowana większość domów opieki w Stanach Zjednoczonych nie rozpocznie szczepień personelu i mieszkańców przeciwko Covid-19 przed 21 grudnia, a w niektórych dopiero 28 grudnia.

Poniedziałkowe wprowadzenie szczepionki Pfizer-BioNTech wywołało zamieszanie w całym kraju, ponieważ stało się jasne, że większość ośrodków opieki długoterminowej i domów opieki nie bierze udziału w pierwszych szczepieniach, pomimo decyzji CDC z zeszłego tygodnia o włączeniu mieszkańców do pierwszej fazy dystrybucji .

Dzieje się tak dlatego, że większość placówek opieki długoterminowej zdecydowała się wziąć udział w federalnym programie, w którym wykorzystuje się sieci aptek, w tym CVS, Walgreens i inne, w celu ułatwienia szczepień personelu i mieszkańców.

„Wiemy, że był to bolesny rok dla rodzin, których bliscy są niestabilni pod względem medycznym, przebywających w placówkach opieki długoterminowej, i równie trudny dla osób, które pracują i opiekują się tymi pensjonariuszami” – powiedziała rzeczniczka CDC Kristen Nordlund. „Mamy nadzieję, że powszechne szczepienia mieszkańców i personelu domów opieki i domów opieki utorują rodzinom możliwość ponownego zobaczenia swoich bliskich wkrótce”.

Program Federalnego Partnerstwa Farmaceutycznego na rzecz Opieki Długoterminowej zostanie uruchomiony 21 grudnia w jurysdykcjach, które zdecydowały się na stosowanie szczepionki Pfizer-BioNtech. Nordlund powiedział, że na ten dzień zaplanowano ponad 1100 przychodni szczepień w ośrodkach opieki długoterminowej w całym kraju.

Nie zwracaj uwagi na posłańca politycznego: jeśli chodzi o wytyczne dotyczące pandemii COVID-19, zaufaj przekazowi, mówią eksperci

Kolejna runda odbędzie się 28 grudnia w jurysdykcjach, które zdecydowały się na stosowanie szczepionki przeciwko Covid-19 firmy Moderna. Szczepionka ta nie została jeszcze zatwierdzona przez FDA, ale oczekuje się, że stanie się to w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Nie spełnia wymagań dotyczących przechowywania w ultrazimnej temperaturze jak szczepionka firmy Pfizer, co ułatwia jej stosowanie w obszarach bez dostępu do specjalistycznego sprzętu.

HHS podał, że inne stany również planują rozpocząć w tym tygodniu szczepienia w ośrodkach opieki długoterminowej.

„Zespoły CVS Pharmacy będą podawać szczepionki w kilku placówkach w Connecticut i Ohio 18 grudnia” – powiedział TJ Crawford, wiceprezes ds. zewnętrznych w CVS Health.

Wybrano późniejsze daty wprowadzenia, aby uwzględnić czas potrzebny do zapewnienia wystarczającej podaży szczepionek oraz umożliwienie partnerom farmaceutycznym planowania i koordynowania przychodni w każdej placówce – dodała.

Na poniedziałkowej odprawie gen. Gustave Perna, dyrektor operacyjny rządowej operacji Warp Speed, powiedział, że planuje dostarczyć szczepionkę ponad 70 000 amerykańskich placówek długoterminowej opieki zdrowotnej i pielęgniarskiej. domów było „niezwykle trudne”.

Sekretarz HHS Alex Azar powiedział podczas odprawy, że dłuższy czas realizacji obiektu był konieczny, biorąc pod uwagę jego złożoność.

Handel szczepionkami przeciwko COVID-19, regularne dostawy, śledzenie dawek: Co wiemy o dystrybucji Operacji Warp Speed

„Poprosili nas, abyśmy byli pewni… i dali im swobodę, aby mogli po prostu zająć się logistyką i operacjami” – powiedział. „Ale nie ma zakazu wcześniejszej dystrybucji i szczepień”.

Dodatkowy czas był potrzebny częściowo po to, aby umożliwić placówkom przygotowanie się do skutecznego przeprowadzenia szczepień przy jak najmniejszej liczbie wizyt, „abyśmy nie chodzili tam i z powrotem” – powiedziała Perna.

Jednym z problemów jest uzyskanie podpisów niezbędnych pozwoleń dla mieszkańców, którzy mogą nie być w stanie podpisać się sami, powiedział.

„Należy dopilnować, aby wszyscy pacjenci mieli podpisaną umowę, co oznacza, że ​​czasami trzeba skontaktować się z kilkoma warstwami rodziny, aby uzyskać ostateczną zgodę” – powiedziała Perna.

Wiele domów opieki w dalszym ciągu boryka się z tym wymogiem, powiedziała Kathleen Heren, rzecznik praw obywatelskich ds. opieki długoterminowej w stanie Rhode Island.

CDC zezwoliła domom opieki na uzyskanie ustnej zgody mieszkańców, powiedziała, ale apteki, które będą wykonywać szczepienia, wysłały pocztą pisemne formularze zgód do podpisania przez mieszkańców.

„Nadal pracujemy nad tym, w jaki sposób zaszczepić osoby, które nie mają kogoś, kto by się za nie podpisał, lub osoby cierpiące na demencję” – powiedziała Heren, dodając, że domy miały nadzieję uzyskać wyjaśnienia od stanowego Departamentu Zdrowia .

W przypadku CVS były to formularze wydrukowane w trzech egzemplarzach, powiedział dr Richard Feifer, dyrektor medyczny w Genesis HealthCare, która prowadzi ponad 325 ośrodków opieki krótko- i długoterminowej w 24 stanach.

„Ważne wydarzenie”: Sekretarz HHS Alex Azar zachwala szczepionkę na Covid-19 jako klucz do odporności stadnej w USA

Stwierdził, że nie uważa, aby oczekiwanie było nieuzasadnione, ponieważ szczepionka została dopuszczona do obrotu dopiero w piątek, a uzyskanie przez jego personel formularzy zgody od wszystkich osób, które mają zostać zaszczepione, zajmie trochę czasu.

Należy je wypełnić przed wizytą, „ponieważ apteka musi dokładnie wiedzieć, ile dawek należy podać” – powiedział.

Niektóre stany słyszały o różnych powodach braku szczepionki.

Brent Willett, prezes Iowa Health Care Association, powiedział, że powiedziano mu, że opóźnienie jest wynikiem federalnego przepisu wymagającego, aby stany miały pod ręką 50% szczepionki potrzebnej pensjonariuszom domów opieki przed rozpoczęciem szczepień.

Sarah Ekstrand, rzeczniczka Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Iowa, potwierdziła ten wymóg.

Zamieszanie było frustrujące dla tych, którzy pracują w terenie.

„Słyszę od niektórych członków, że nie są zadowoleni, ale ma to związek z tym, że jest to zupełnie inny proces” dystrybucji, powiedział James Nyberg, dyrektor wykonawczy LeadingAge Rhode Island, grupy 15 non-for- domy opieki na Rhode Island

„Oczywiście chcielibyśmy, abyśmy otrzymali to jak najszybciej, ponieważ liczy się każdy dzień”.

Wkład: Karen Weintraub, Tony Leys, Des Moines Register

Ponieważ wyniki testów na obecność wirusa Covid-19 zwykle trwają tydzień lub dłużej, niektóre laboratoria próbują nowego podejścia zwanego łączeniem próbek.

Pomysł jest taki, że laboratoria mogą zaoszczędzić cenne materiały, testując próbki od wielu pacjentów jednocześnie. Jeżeli test nie wykaże żadnych oznak, że zbiorcza próbka zawiera koronaawirusa powodującego chorobę COVID-19, grupę przebadanych osób uznaje się za negatywną. Wynik pozytywny wymaga indywidualnego zbadania każdej próbki.

To kolejny przykład tego, jak laboratoria przystosowują się do bezprecedensowych okoliczności, które obciążyły dostawy, siłę roboczą i zdolność do dostarczania znaczących i terminowych wyników testów. Jednak ta metoda testowania nie zapewni wyników szybciej, co pozostaje przeszkodą dla laboratoriów starających się dotrzymać kroku społecznościom hotspotów.

Publiczne lub akademickie laboratoria zdrowia w Kalifornii, Waszyngtonie i Nebrasce stosowały tę metodę testowania lub uzyskały jej aprobatę. W ubiegły weekend firma Quest Diagnostics stała się pierwszym komercyjnym laboratorium, które uzyskało autoryzację Agencji ds. Żywności i Leków na przeprowadzanie łączenia próbek. Jest to część wysiłków firmy laboratoryjnej mających na celu zwiększenie wydajności do 150 000 testów każdego dnia do końca lipca.

Doktor Anthony Fauci, wiodący w kraju ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych, podczas przesłuchania w Senacie w zeszłym miesiącu opisał łączenie funduszy jako „naprawdę dobre narzędzie”. Doktor Deborah Birx, koordynatorka Grupy Zadaniowej ds. Koronawirusa Białego Domu, powiedziała w zeszłym miesiącu portalowi informacyjnemu STAT o zdrowiu, że połączenie zwiększy wydajność „z pół miliona testów dziennie do potencjalnie 5 milionów osób testowanych dziennie”.

Doktor Emily Volk, patolog i przewodnicząca elekt College of American Pathologists, stwierdziła, że ​​łączenie grup pozwala efektywnie wykorzystywać ograniczoną liczbę odczynników potrzebnych laboratoriom do przeprowadzania testów. Laboratoria zdrowia publicznego, szpitale i laboratoria komercyjne rozważają połączenie tych środków chemicznych, ponieważ na całym świecie brakuje tych chemikaliów, co ogranicza zdolność laboratoriów do terminowego dostarczania testów w celu zdiagnozowania i ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

„Testy to narzędzie, którego używamy, aby uwidocznić naszego wroga podczas tej pandemii” – powiedział Volk, starszy wiceprezes ds. usług klinicznych w University Health System w San Antonio. „Gdybyśmy mieli nieograniczone zapasy odczynników, myślę, że byłoby wspaniale, gdyby każdy mógł być badany codziennie. … W tej chwili nie jesteśmy nawet blisko ideału”.

Peter Iwen, dyrektor Nebraska Public Health Laboratory, zaczął gromadzić próbki w marcu, ponieważ w jego laboratorium zabrakło odczynników. Otrzymał zezwolenie od gubernatora po ogłoszeniu przez stan stanu wyjątkowego.

„Przesuwanie granic”: długie kolejki do testów na Covid-19, a zestresowane laboratoria opóźniają wyniki ze względu na gwałtowny wzrost popytu

„Kompromisy przy każdym teście diagnostycznym”

Pooling to najnowsze narzędzie w krajowej strategii testów improwizacyjnych, która przeniosła odpowiedzialność na przemysł państwowy i prywatny za testowanie i spowalnianie rozprzestrzeniania się wirusa.

Łączenie służy do przetwarzania testów molekularnych, które wymagają próbki wymazu z nosa od danej osoby. Próbkę umieszcza się w probówce z płynem zwanej pożywką transportową i wysyła do laboratorium. Kiedy laboratorium łączy próbki, miesza próbki cieczy z kilku probówek, oddzielając część oryginalnej próbki.

Contents